Fortuna Redux, 1 dolar

 395,00

Produkt niedostępny

Czasami to uśmiech losu decyduje o tym, że nasza firma nabiera wiatru w żagle. Szczęściu warto sprzyjać. Idealny pomysł na prezent biznesowy.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Wymiary: 50 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy, mikrodruk
Masa: 31,1 g
Nominał: 1 dolar
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2020-12-09
Nakład: 999 szt.

Opis

Łut szczęścia zmienia kryzys w możliwości

W biznesie potrzebne jest szczęście. Czasami to uśmiech losu decyduje o tym, że nasza firma nabiera wiatru w żagle. Szczęściu warto sprzyjać. Rozumieli to już starożytni rzymianie, oddając cześć Merkuremu, patronowi kupców i podróżników, bogowi handlu, sprytu i elokwencji. Na licznych wizerunkach Merkury trzyma w ręce laskę heroldów z napisem FORTUNA REDUX – wezwaniem do bezpiecznego powrotu do domu.

  • idealny pomysł na prezent biznesowy
  • sposób na wzmocnienie kontaktów z kontrahentami
  • podziękowanie za owocną współpracę
  • srebro najwyższej próby

Awers

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – inicjały autora rzeźby: IRB (Ian Rank-Broadley). Poniżej – znak menniczy: m/w i próba srebra: Ag 999. Wzdłuż otoku – napisy oddzielone dekoracyjnymi perełkami: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał), 2020 (rok emisji).

Rewers

W centralnej części monety – wizerunek Merkurego pędzącego wzwyż po złotych monetach (relief, druk cyfrowy). Z lewej strony, wzdłuż otoku – nazwa monety: FORTUNA REDUX. W tle – mapa (mikrodruk).