Guan Yu, 500 franków CFA

 410,00

Ostatnie sztuki!

Był wybitnym generałem, wykazującym się odwagą, mądrością i uczciwością. Dzięki swojej lojalności i bohaterstwu został uznany po śmierci za bóstwo.

Emitent: Mennica Polska dla Instytutu Studiów Wschodnich
Metal: Ag 999
Wymiary: 41,00 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: antique finish, jaspis chita
Masa: 16,81 g
Nominał: 500 francs CFA
Stempel: zwykły
Rok emisji: 2021-10-12
Nakład: 999 szt.

Opis

Guan Yu jest jedną z najbardziej znanych postaci historycznych starożytnych Chin. Był wybitnym generałem, wykazującym się odwagą, mądrością i uczciwością. Dzięki swojej lojalności i bohaterstwu został uznany po śmierci za bóstwo.

Moneta zainspirowana osiągnięciami wybitnego stratega to nie lada gratka dla osób zainteresowanych silnymi i charyzmatycznymi postaciami historycznymi. Nieoczywisty kształt oraz użycie kilku technik zdobniczych wpływa na wartość kolekcjonerską monety.

  • Wyraz szacunku i uznania
  • Prezent dla miłośników historii
  • Wyjątkowy nieregularny kształt
  • Srebro najwyższej próby

Awers

W centralnej części monety – wizerunek mongolskiego wojownika (relief, druk cyfrowy). Wzdłuż otoku – napisy: 500/FRANCS CFA (nominał), REPUBLIQUE/DU CAMEROUN (emitent), 2021 (rok emisji).

Rewers

W centralnej części monety – wizerunek Guan Yu (relief, antique finish). Wzdłuż otoku, na górze – nazwa monety w języku angielskim: Guan Yu. Z prawej strony – wstawka z koralowego jaspisu, dekoracyjne pierścienie. W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna (antique finish).