Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Gustav Klimt, Judyta, 500 franków

Gustav Klimt, Judyta, 500 franków

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Republika Kamerunu
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  500 franków CFA
 • Metal:
  Ag 999
 • Wymiary:
  50 mm
 • Masa:
  17,50 g
 • Nakład:
  555 szt.

Opis


Gustav Klimt – artysta łamiący schematy
● kontynuacja serii inspirowanej twórczością malarza
● monety zdobione złotem Bałtyku – polskim bursztynem
● srebro próby 999
● doskonały pomysł na prezent dla konesera sztuki
Gustav Klimt wywarł ogromny wpływ na historię sztuki. Jego rewolucyjne podejście do malarstwa zaowocowało jego nową jakością. Półakt przedstawiający biblijną Judytę z głową wodza wrogich wojsk asyryjskich Holofernesa powstał w 1901 roku. Obraz, jak i pozostałe płótna, do których pozowała Adele Bloch-Bauer, cechują liczne złote ornamenty, charakterystyczne dla sztuki secesyjnej i twórczości Klimta. 
Moneta ozdobiona reprodukcją dzieła doskonale oddaje jego estetykę dzięki wykorzystaniu techniki druku cyfrowego o fotograficznej jakości. Dodatkowego blasku monecie dodaje bursztyn. 
Wyjątkowy prezent dla wszystkich miłośników sztuki!