Helios, 1 dolar

 395,00

Ostatnie sztuki!

W mitologii greckiej Helios był uosabiany ze Słońcem, co czyniło go wszechwiedzącym źródłem życiodajnej energii. Piękny młodzieniec z koroną na głowie stał się symbolem prawdy, dobra, mądrości, spokoju i radości.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Wymiary: 50 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy, mikrodruk, matowanie laserowe
Masa: 31,1 g
Nominał: 1 dolar
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2022-07-05
Nakład: 500 szt.

Opis

Słoneczny woźnica w złotym rydwanie 

W mitologii greckiej Helios był uosabiany ze Słońcem, co czyniło go wszechwiedzącym źródłem życiodajnej energii. Piękny młodzieniec z koroną na głowie stał się symbolem prawdy, dobra, mądrości, spokoju i radości. Srebrna moneta ze złotym blaskiem jego powozu z pewnością stanie się doskonałą inspiracją i wskaże posiadaczowi odpowiednią drogę!

  • Jedna uncja srebra najwyższej próby
  • Stylizowany, złoty druk cyfrowy
  • Wyszukany projekt nawiązujący do mitologii
  • Doskonały pomysł na prezent biznesowy

Awers

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – inicjały: IRB, znak menniczy: m/w oraz próba srebra: Ag 999. Na całym obwodzie – tłoczone zdobienie. Po lewej oraz prawej stronie monety, wzdłuż krawędzi – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent). W dolnej części monety, wzdłuż krawędzi – napisy: 1 DOLLAR (nominał), 2022 (rok emisji).

Rewers

W centralnej części monety – wizerunek Heliosa w lekkiej szacie z koroną na głowie i na złotym rydwanie (relief, druk cyfrowy). Poniżej – cztery zaprzężone rumaki pośród wizerunku chmur (relief). W tle, na lustrzanej powierzchni – stylizowane promienie słońca (druk cyfrowy) oraz zdobienia wzdłuż obwodu: ciała niebieskie, symbole zodiaku i wędrówka słońca nad widnokręgiem (mikrodruk, matowienie laserowe). W górnej części monety – napis: HELIOS (relief).