Jajo mozaikowe 2 dolary Seria: Jaja Faberge

Seria: Carskie Jaja Fabergé

 630,00

Produkt niedostępny
POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Twój adres e-mail został dodany do listy oczekujących

!
To nie jest poprawny adres e-mail
!
Musisz zaakceptować regulamin
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

Jajo mozaikowe zostało wykonane w 1914 roku i jest jednym z najpiękniejszych i zarazem najbardziej oryginalnych dzieł wykonanych w pracowni Fabergé.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Wymiary: 41,50 × 55,60 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: złocenie, druk cyfrowy
Masa: 56,56 g
Nominał: 2 dolary
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2021-12-20
Nakład: 999 szt.

Opis

Jajo mozaikowe zostało wykonane w 1914 roku i jest jednym z najpiękniejszych i zarazem najbardziej oryginalnych dzieł wykonanych w pracowni Fabergé. Kwiatowa mozaika z kamieni szlachetnych oprawionych w platynę odwzorowuję technikę haftu petit point. Niespodzianką ukrytą wewnątrz jaja był zwieńczony koroną medalion z kości słoniowej z portretami pięciorga dzieci Mikołaja II i Aleksandry.

Awers

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II otoczony ornamentem. Poniżej – znak menniczy: m/w, poziomy napis: ELIZABETH II. Wzdłuż otoku – napisy: NIUE (emitent), 2 DOLLARS (nominał), 2021 (rok emisji), próba srebra: Ag 925. W dolnej części monety – wizerunek otwartego jaja Fabergé wraz z niespodzianką.

Rewers

W centralnej części monety – wizerunek jaja mozaikowego (relief, druk cyfrowy). Wzdłuż otoku – stylizowana powierzchnia dekoracyjna oraz trzy białe kryształy Swarovski Elements. Wokół jaja – nazwa serii: Imperial Fabergé Eggs.