Szanowny Kliencie,
informujemy, że wprowadzamy w naszym sklepie stałą ofertę bezpłatnych przesyłek kurierskich wszystkich zamówień ze sklepu, dlatego aktualizujemy postanowienia regulaminu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 29 maja 2019 r., a do czasu jego wejścia w życie obowiązuje promocja „darmowej dostawy”, w której również nie płaci się za koszty przesyłki.

Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji (PDF, 509 KB)

200 000 zł Jan Paweł II, złota replika (Złoty Numizmat)

200 000 zł Jan Paweł II, złota replika

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

 • Producent:
  Mennica Polska
 • Metal:
  Au 900
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  27,00 mm
 • Masa:
  15,50 g
 • Nakład:
  100 szt.
 • Rok emisji:
  2011

Złota replika monety 200 000 zł Jan Paweł II z 1989 roku

Replikowana moneta pochodzi ze słynnego tryptyku niezwykle rzadkich i poszukiwanych, dwunastouncjowych złotych monet kolekcjonerskich z wizerunkiem Papieża Polaka.

Repliki wybite zostały za zgodą Narodowego Banku Polskiego oraz spadkobierców praw po artystce. Każda replika w eleganckim etui z indywidualną numeracją na rancie i certyfikacie. Niepowtarzalny walor kolekcjonerski. Doskonałe uzupełnienie każdej kolekcji monet i medali o tematyce papieskiej.

czytaj więcej zwiń

Rewers

200 000 zł Jan Paweł II, złota replika

W centralnej części: rzeźbiony w płaskim reliefie wizerunek Jana Pawła II. W tle: fragment Herbu papieskiego Jana Pawła II. Po lewej stronie: napis Jan Paweł II. Autorką projektu rewersu replikowanej monety jest Ewa Tyc-Karpińska.

Awers

200 000 zł Jan Paweł II, złota replika

W centralnej części: wizerunek orła ustalony dla godła Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i data 1989 r. Poniżej wizerunku orła: nominał 200 000 zł. Po prawej stronie: napis „Replika”. W otoku monety: napis „Polska Rzeczpospolita Ludowa”. Autorką projektu awersu replikowanej monety Stanisława Wątróbska-Frindt.