Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

200 000 zł Jan Paweł II, złota replika (Złoty Numizmat)

200 000 zł Jan Paweł II, złota replika

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Producent:
  Mennica Polska
 • Metal:
  Au 900
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  27,00 mm
 • Masa:
  15,50 g
 • Nakład:
  100 szt.
 • Rok emisji:
  2011

Opis

Złota replika monety 200 000 zł Jan Paweł II z 1989 roku

Replikowana moneta pochodzi ze słynnego tryptyku niezwykle rzadkich i poszukiwanych, dwunastouncjowych złotych monet kolekcjonerskich z wizerunkiem Papieża Polaka.

Repliki wybite zostały za zgodą Narodowego Banku Polskiego oraz spadkobierców praw po artystce. Każda replika w eleganckim etui z indywidualną numeracją na rancie i certyfikacie. Niepowtarzalny walor kolekcjonerski. Doskonałe uzupełnienie każdej kolekcji monet i medali o tematyce papieskiej.

Awers

200 000 zł Jan Paweł II, złota replika

W centralnej części: wizerunek orła ustalony dla godła Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i data 1989 r. Poniżej wizerunku orła: nominał 200 000 zł. Po prawej stronie: napis „Replika”. W otoku monety: napis „Polska Rzeczpospolita Ludowa”. Autorką projektu awersu replikowanej monety Stanisława Wątróbska-Frindt.

Rewers

200 000 zł Jan Paweł II, złota replika

W centralnej części: rzeźbiony w płaskim reliefie wizerunek Jana Pawła II. W tle: fragment Herbu papieskiego Jana Pawła II. Po lewej stronie: napis Jan Paweł II. Autorką projektu rewersu replikowanej monety jest Ewa Tyc-Karpińska.