Kogucik na patyku, 500 franków

Seria: Kalendarz Chiński

 265,00

Produkt niedostępny
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

Nasza zabawna moneta dziecięca „Kogucik na patyku” stanie się wspaniałym prezentem dla wszystkich małych kolekcjonerów urodzonych w Roku Koguta! Kto z nas nie zajadał się w dzieciństwie pysznymi lizakami? Wszyscy pamiętamy ich słodki smak. Ta urocza moneta przypomni dorosłym beztroskie chwile dzieciństwa, a także pobudzi dziecięcą wyobraźnię i zachęci najmłodszych do kolekcjonowania monet.

Emitent: Republika Kamerunu
Metal: Ag 999
Producent: Mennica Polska
Masa: 16,81 g
Nominał: 500 franków CFA
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2017-01-03
Nakład: do 2000 szt.

Opis

Nasza zabawna moneta dziecięca „Kogucik na patyku” stanie się wspaniałym prezentem dla wszystkich małych kolekcjonerów urodzonych w Roku Koguta! Kto z nas nie zajadał się w dzieciństwie pysznymi lizakami? Wszyscy pamiętamy ich słodki smak. Ta urocza moneta przypomni dorosłym beztroskie chwile dzieciństwa, a także pobudzi dziecięcą wyobraźnię i zachęci najmłodszych do kolekcjonowania monet. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu opakowaniu w kształcie kolorowego kogucika ta wspaniała pamiątka stanie się niepowtarzalnym prezentem z okazji urodzin, imienin i chrztu.

  • wspaniały pomysł na prezent z okazji urodzin, imienin i chrztu
  • srebro najwyższej próby
  • nasycone kolory – zdobienie najwyższej jakości drukiem cyfrowym
  • specjalnie zaprojektowane opakowanie w kształcie kolorowego kogucika
  • na rewersie – symbole szczęścia: czterolistna koniczynka, podkówka, biedronka i skrzynia ze złotymi monetami

 

Według kalendarza chińskiego Rok Koguta rozpoczyna się 28 stycznia 2017 roku i dobiega końca 16 lutego roku następnego. Kogut, dziesiąte zwierzę patronujące chińskiemu zodiakowi, to znak pracowitych indywidualistów oraz wrażliwych na piękno znawców mody. Nie dziwi więc fakt, że osoby urodzone w Roku Koguta odznaczają się dużą pewnością siebie i nie stronią od wyzwań. Są też spostrzegawcze, odważne i szczere, przez co szybko zyskują sobie zaufanie współpracowników i otaczają się gronem lojalnych przyjaciół. Wśród osób urodzonych w Roku Koguta jest wiele sławnych osób, m.in. Stanisław Lem, Katarzyna II i Giuseppe Verdi.

Awers

W centralnej części monety – godło Republiki Kamerunu. Poniżej – znak menniczy: m/w i próba srebra: Ag 999. Powyżej – rok emisji: 2017.Wzdłuż otoku – napisy: REPUBLIQUE DU CAMEROUN (emitent), 500 FRANCS CFA (nominał).

Rewers

W lewej części monety – wielobarwny wizerunek kogucika wykonany w technologii druku cyfrowego. Z prawej strony – nazwa monety w języku angielskim: COCKEREL ON A STICK. W dolnej części rewersu – wizerunki symboli szczęścia – podkówki, biedronki, czterolistnych koniczynek i skrzyni ze złotymi monetami (druk cyfrowy, relief). Wzdłuż otoku – orientalne ornamenty.