Kot brytyjski, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka – Koty

 249,00

Produkt niedostępny
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

Niesamowite piękno kota brytyjskiego połączone z roztaczaną przez niego magiczną aurą czyni z monety pozycję, która doda blasku każdej kolekcji.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Producent: Mennica Polska
Masa: 17,50 g
Nominał: 1 dolar nowozelandzki
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2014-04-17
Nakład: 1500 szt.

Opis

Mennica Polska z przyjemnością prezentuje Państwu monetę z serii „Przyjaciele Człowieka – Koty”, stworzoną z myślą o miłośnikach kotów brytyjskich. Zachwycająca moneta z wielobarwnym wizerunkiem kota brytyjskiego to prezent, którego nie sposób zapomnieć.

  • Wykonana ze srebra wysokiej próby
  • Dekorowana kryształami SWAROVSKI ELEMENTS
  • Innowacyjne zdobienie drukiem cyfrowym
  • Unikalność gwarantowana niskim nakładem – jedyne 1500 sztuk
  • Oferowana w opakowaniu stworzonym na wyłączność

Niesamowite piękno kota brytyjskiego połączone z roztaczaną przez niego magiczną aurą czyni z monety pozycję, która doda blasku każdej kolekcji.

Kot brytyjski jest największym z ras krótkowłosych. Są one idealnymi kotami domowymi. Są niezwykle inteligentne, łagodne i przywiązane do swojego opiekuna. Początki tej rasy wywodzą się od kotów sprowadzonych na Wyspy Brytyjskie przez legiony rzymskie. Koty te miały być wykorzystywane do ochrony przed szkodnikami wyjadającymi zapasy żywności legionistów. Na skutek II wojny światowej istnienie tej rasy zostało zagrożone. W latach 50. XX wieku hodowcy krzyżując kota brytyjskiego z persem niebieskim, wzmocnili populację i poprawili cechy rasy.

Awers

W centralnej części monety – profilowy portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, zgodny ze standardem emitenta. Poniżej – oznaczenie próby srebra (Ag 999) i znak menniczy: m/w. Wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II (Elżbieta II), NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał) oraz rok emisji: 2014.

Rewers

Na pierwszym planie – wielobarwny wizerunek kota brytyjskiego z oczami zdobionymi kryształami SWAROVSKI ELEMENTS. W tle – wizerunek kota brytyjskiego odwzorowany w reliefie. Powyżej – nazwa monety w języku polskim i angielskim: BRITISH SHORTHAIR / KOT BRYTYJSKI. Wzdłuż otoku – elementy dekoracyjne w postaci śladów kocich łap.