Lew Cecyl, 2000 franków CFA

 690,00

Produkt niedostępny
POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Twój adres e-mail został dodany do listy oczekujących

!
To nie jest poprawny adres e-mail
!
Musisz zaakceptować regulamin

Lew Cecil, najsłynniejszy lew świata  i symbol Parku Narodowego Hwange w Zimbabwe, został zabity w wieku 13 lat. Okrutny los zgotował mu dentysta z Minnesoty – entuzjasta polowań na dużą zwierzynę.

Emitent: Republika Kamerunu
Metal: Ag 999
Producent: Mennica Polska
Masa: 62,20 g
Nominał: 2000 franków CFA
Stempel: zwykły
Rok emisji: 2018-05-08
Nakład: 999 szt.

Opis

 

Chrońmy przyrodę dla przyszłych pokoleń! Nie pozwólmy na nielegalne kłusownictwo!

Lew Cecil, najsłynniejszy lew świata  i symbol Parku Narodowego Hwange w Zimbabwe, został zabity w wieku 13 lat. Okrutny los zgotował mu dentysta z Minnesoty – entuzjasta polowań na dużą zwierzynę. Cecil został wywabiony z parku w Hwange za pomocą przynęty, a następnie postrzelony z kuszy i dobity z broni palnej. Brutalny czyn wywołał burzę sprzeciwu wśród miłośników zwierząt i aktywistów ekologicznych na całym świecie.

MENNICA POLSKA W TROSCE O ŚWIAT EGZOTYCZNEJ FAUNY

Wciąż bezpowrotnie tracimy różnorodność, zasoby i bogactwa świata przyrody. Co czwarty ssak, co ósmy ptak i co trzeci płaz może wkrótce zniknąć z powierzchni Ziemi! Przygnębiający jest fakt, że największym zagrożeniem dla przetrwania gatunków jesteśmy my – ludzie. Każdego dnia przyczyniamy się do cichego dramatu wielu zwierząt poprzez barbarzyńskie kłusownictwo, niszczenie ich siedlisk, nadmierną emisję dwutlenku węgla oraz nielegalny handel dziką fauną i florą.

ZAGROŻONE ZWIERZĘTA – KAŻDY OSOBNIK NA WAGĘ ZŁOTA!

  • moneta stworzona z myślą o miłośnikach zwierząt
  • renomowany producent i jedna z trzech najnowocześniejszych mennic świata
  • srebro próby 999
  • najwyższy kunszt sztuki mincerskiej
  • zdobienie ponadczasową technologią antique finish!
  • wyjątkowe opakowanie

Awers

W centralnej części monety – wizerunek słonia i lwa. Z lewej strony – odcisk dłoni z napisem STOP. W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna – krajobraz afrykańskiej sawanny. W dolnej części monety i wzdłuż otoku – napisy: 2000 FRANCS CFA (nominał), REPUBLIQUE DU CAMEROUN (emitent), 2018 (rok emisji), m/w (znak menniczy), Ag 999 (próba srebra).

Rewers

W centralnej części monety – stylizowany wizerunek Lwa Cecila. Na drugim planie – lwica. W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna – krajobraz afrykańskiej sawanny. Na górze, wzdłuż otoku – nazwa monety w języku angielskim: CECIL THE LION