Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Mona Lisa, 1 dolar, Seria: Arcydzieła renesansu (Srebrna Moneta)

Mona Lisa, 1 dolar, Seria: Arcydzieła renesansu

350,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 999
 • Zdobienie:
  druk cyfrowy, selektywne złocenie
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  40,00 x 40,00 mm
 • Masa:
  28,28 g
 • Nakład:
  999 szt.
 • Rok emisji:
  2015

Numizmatyka na zawsze pozostanie dziedziną o ogromnym potencjale artystycznym. Mennica Polska docenia sztukę i wiele uwagi poświęca tematyce malarstwa. Tym razem pragniemy przedstawić Państwu kolejną monetę okolicznościową z serii „Arcydzieła renesansu”, poświęconą najsłynniejszemu obrazowi wszechczasów – „Monie Lisie” Leonarda da Vinci.

Subtelna gradacja cieni i barw, powściągliwe kolory, lustrzana powierzchnia płócien – wszystkie te elementy łączą się na dziełach Leonarda da Vinci w doskonałej harmonii. Szczytowym osiągnięciem techniki malarskiej mistrza jest portret żony florenckiego kupca Lisy del Giocondo. Wytworna dama odziana w elegancką, prostą suknię została sportretowana na tle górskiego krajobrazu. Modelka zachwyca swym ulotnym, tajemniczym uśmiechem. Mona Lisa została przedstawiona jako przykładna małżonka i kobieta pełna cnót, o czym świadczy ułożenie jej dłoni. Duży format obrazu może wskazywać na wysokie aspiracje społeczne rodziny Giocondo.

 • miniaturowa reprodukcja arcydzieła renesansu uwieczniona w czystym srebrze!
 • dwustronne selektywne złocenie nawiązujące do oryginalnej ramy obrazu
 • zdobienie najwyższej jakości drukiem cyfrowym
 • pięknie zaprojektowane opakowanie w kształcie eleganckiej ramki
czytaj więcej zwiń

Rewers

Mona Lisa, 1 dolar, Seria: Arcydzieła renesansu

W centralnej części monety – reprodukcja obrazu „Mona Lisa” wykonana w technologii druku cyfrowego. Pionowo, wzdłuż ramy obrazu – napisy: LA GIOCONDA/MONA LISA. Z prawej strony – ornament wykonany w technologii selektywnego złocenia, nawiązujący do oryginalnej, bogato zdobionej ramy obrazu.

Awers

Mona Lisa, 1 dolar, Seria: Arcydzieła renesansu

W górnej części monety – ornamenty zdobione selektywnym złoceniem. Poniżej – stylizowany fragment renesansowej attyki. Z lewej strony monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, znak menniczy: m/w, próba srebra: Ag 999, nominał: 1 DOLLAR, emitent: NIUE ISLAND. Wzdłuż dolnej krawędzi – napisy: ELIZABETH II, rok emisji: 2015.