Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Miś uszatek, 1 dolar, Seria: Bohaterowie Kreskówek

Miś uszatek, 1 dolar, Seria: Bohaterowie Kreskówek

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 925
 • Zdobienie:
  tampondruk
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  32,00 mm
 • Masa:
  14,14 g
 • Nakład:
  do 8 000 szt.
 • Rok emisji:
  2010

Opis

Mennica Polska przedstawia niezwykłą serię monet kolekcjonerskich „Bohaterowie kreskówek”, dedykowaną najbardziej rozpoznawalnym postaciom z kreskówek na całym świecie.

Pierwsza moneta z serii przedstawia Misia Uszatka, postać ze znanej polskiej kreskówki, stworzonej w 1975 roku przez Studio Semafor. Miś Uszatek i jego przyjaciele zostali uwiecznieni za pomocą oryginalnego designu, a technologia tampodruku pozwoliła podkreślić wyjątkowy wizerunek słynnego Misia.

„Miś Uszatek” to słynna polska kreskówka, która została stworzona w 1975 roku przez Studio Semafor. Miś Uszatek i jego przyjaciele: Prosiaczek i Króliczek codziennie pojawiali się na ekranie telewizyjnym na dobranoc. Każdy epizod zaczynał się tą samą sceną, kiedy to Miś Uszatek kładł się spać i opowiadał dzieciom historię swojego dnia. Łącznie zostały wyprodukowane 104 odcinki, które zostały wyemitowane w wielu krajach, m.in. w Kanadzie, Japonii, Węgrzech, Hiszpanii, Iranie i w krajach afrykańskich. Do dziś Miś Uszatek cieszy się olbrzymią popularnością, kolejne pokolenia wychowały się na historiach Misia.

 

Awers

Miś uszatek, 1 dolar, Seria: Bohaterowie Kreskówek

W centralnej części monety: stylizowany wizerunek taśmy filmowej wraz z wybranymi scenami zawierającymi ciekawe postacie z kreskówek. Z lewej strony, u góry, wzdłuż krawędzi napis: ELIZABETH II, z prawej strony : 1 Dollar, znak Mennicy: MW. U dołu, napis: Niue Island. 

Rewers

Miś uszatek, 1 dolar, Seria: Bohaterowie Kreskówek

W centralnej części monety: wizerunek sceny z kreskówki przedstawiającej Misia Uszatka oraz jego przyjaciół Prosiaczka i Króliczka, w tle płotek i słoneczniki.