Szanowni Klienci! Uprzejmie informujemy, że odbiór zamówień internetowych w naszym sklepie Skarbca Mennicy Polskiej przy ul. Waliców 11 w Warszawie został wstrzymany. Sklep prowadzi sprzedaż stacjonarną do dnia 24 maja 2017 roku. Jednocześnie przypominamy, iż sklep firmowy w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie został zamknięty z dniem 07 maja 2017 roku.

Ponadto informujemy, iż sklep Skarbca Mennicy Polskiej zostanie docelowo przeniesiony na ul. Grzybowską 43A (planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w punkcie to wrzesień 2017 roku). W okresie od czerwca do września 2017 roku sprzedaż prowadzona będzie przy ul. Annopol 3.

Jednocześnie informujemy, że w związku ze wstrzymaniem odbiorów w CH Arkadia oraz w sklepie Skarbca Mennicy Polskiej ulega zmianie Regulamin sklepu internetowego i zostaje zastąpiony  Regulaminem o następującej treści. Zmieniony Regulamin wchodzi w życie z dniem 17 maja 2017 roku. W związku ze zmianą Regulaminu Klient ma prawo do złożenia pisemnego sprzeciwu w terminie 30 dni od otrzymania niniejszego powiadomienia na adres siedziby Spółki lub na adres e-mail: sklep@mennica.com.pl. Złożenie sprzeciwu w terminie uprawnia Klienta, który zawarł na podstawie Regulaminu umowę o charakterze ciągłym do odstąpienia w przedmiotowym terminie od Umowy. W przypadku zawarcia umów o innym charakterze niż umowy ciągłe (np. jednorazowa umowa sprzedaży) zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Klientów będących konsumentami przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu, w szczególności zmiany Regulaminu nie będą miały wpływu na już składane lub złożone Zamówienia oraz zawarte, realizowane lub wykonane umowy sprzedaży.
Reksio, 1 dolar, Seria: Bohaterowie Kreskówek (Srebrna Moneta)

Reksio, 1 dolar, Seria: Bohaterowie Kreskówek

199,00 PLN

Dostępność:W magazynie

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  1 dolar nowozelandzki
 • Metal:
  Ag 925
 • Zdobienie:
  tampondruk
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  32,00 mm
 • Masa:
  14,14 g
 • Nakład:
  do 6 000 szt.
 • Rok emisji:
  2011

Mennica Polska prezentuje najbardziej bajkową serię monet pamiątkowych pt. „Bohaterowie Kreskówek”. Kolekcja ta, została stworzona specjalnie dla najmłodszych kolekcjonerów.

Nową monetą w serii jest moneta „Reksio”.  Poprzednio ukazały się: „Miś Uszatek”, „Wilk i zając” (Nu, pogodi!), oraz „Bolek i Lolek”. Monety są prawnym środkiem płatniczym w Nowej Zelandii. Zostały wybite na srebrnych krążkach monetarnych próby 925, w niskim nakładzie – do 6000 sztuk. Wizerunki legendarnych postaci bajkowych przedstawiono za pomocą technologii tampodruku.

Piesek Reksio to legendarna postać polskich bajek. W latach 1967-1988 w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej stworzono animowany serial o jego losach w reżyserii Lechosława Marszałka. Zrealizowano w tym czasie 65 odcinków z przygodami tego sympatycznego psa i jego przyjaciół – kur, kotów, innych psów oraz jego właścicieli. Świat Reksia to próba zilustrowania dziecięcym okiem funkcjonowania podwórka wiejskiego, na którym rządził piesek.

Dzięki charyźmie Reksia, utrzymanie ładu i porządku nie było trudne. Jednocześnie był postacią bardzo lubianą, skupiał w sobie same pozytywne cechy. Swoim zachowaniem uczył i wychowywał. Zabawne perypetie tego przemiłego kundelka były głównie emitowane jako bajka na dobranoc.

Do dziś Reksio jest przyjacielem i wzorem dla młodych Polaków. Jego historia została również przedstawiona w Wielkiej Brytanii. W angielskiej wersji pokazano takie same odcinki jak polskie, tyle że z drobnymi modyfikacjami oraz z innym dźwiękiem i muzyką. Wyprodukowała ją firma Village Production.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Reksio, 1 dolar, Seria: Bohaterowie Kreskówek

W centralnej części monety – wizerunek Reksia trzymającego w ręku trzy baloniki oraz wizerunki jego przyjaciół koguta i kota. W tle, łąka. U dołu, kolorowe kwiaty polne. U góry, półokrągły napis: REKSIO.

Awers

Reksio, 1 dolar, Seria: Bohaterowie Kreskówek

W centralnej części monety: stylizowany wizerunek taśmy filmowej w ze scenami przedstawiającymi fantastyczne postacie z kreskówek. Z lewej strony, u góry, wzdłuż krawędzi napis: ELIZABETH II, z prawej strony: 1 dollar, znak Mennicy: MW. U dołu, napis: Niue Island oraz rok emisji monety 2011.