Paw królewski, 2 dolary

 420,00

Produkt niedostępny
POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Twój adres e-mail został dodany do listy oczekujących

!
To nie jest poprawny adres e-mail
!
Musisz zaakceptować regulamin

Moneta „Paw Królewski” to pomysł na unikatowy, elegancki prezent. Paw jest symbolem, który pojawia się w wielu kulturach, uosabiając odrodzenie i wszechwiedzę, piękno i godność.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Wymiary: 41,00 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy
Masa: 32,90 g
Nominał: 2 dolary nowozelandzkie
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2019-01-01
Nakład: 500 szt.

Opis

PIĘKNO I MOC

  • niebanalny pomysł na podarunek wyrażający podziw
  • eleganckie opakowanie prezentowe
  • srebro najwyższej próby
  • piękne, ponadczasowe wzornictwo

Paw Królewski dostojnie przechadza się w malowniczym ogrodzie… Ma prawdziwe powody do dumy – jest piękny, majestatyczny, tajemniczy… Utożsamiany jest z królewskością, godnością i dumą. Jego barwne pióra przyciągają uwagę, hipnotyzując kolorami, a sam paw to w wielu religiach symbol mocy i nieśmiertelności.

PODAROWANA WYJĄTKOWEJ OSOBIE, WYRAZI TWÓJ PODZIW I SZACUNEK DLA NIEJ 

Moneta „Paw Królewski” to pomysł na unikatowy, elegancki prezent. Paw jest symbolem, który pojawia się w wielu kulturach, uosabiając odrodzenie i wszechwiedzę, piękno i godność. W Polsce pawie były ozdobą najpiękniejszych ogrodów otaczających dwory i pałace, dlatego te zachwycające, majestatyczne ptaki utożsamiane są z luksusem i królewskością.

Moneta „Paw Królewski” niesie nie tylko bogatą symbolikę, ale i jest kunsztownie wykonana. Każdy element wizerunku pawia przedstawionego na rewersie jest odwzorowany z najwyższą precyzją, a oczka piór dodatkowo ozdobione są cyrkoniami.

Awers

W centralnej części monety – profilowy portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – inicjały autora rzeźby: IRB (Ian Rank-Broadley), znak menniczy: m/w, próba srebra: Ag 999. Wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał), 2018 (rok emisji).

Rewers

Na całej powierzchni monety – wizerunek pawia. Oczka piór ozdobione są kamieniami Swarovski Elements. Na dole napis: MAJESTIC BLUE PEAFOWL