Postać – Zdzisław Beksiński

 499,00

Produkt niedostępny
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

Produkt wyprzedany. Dziękujemy za zainteresowanie.

 

Zanurz się w świat polskiego mistrza. „Postać” Zdzisława Beksińskiego została upamiętniona w czystym srebrze. Odkryj pierwszą z serii pięciu monet z reprodukcjami prac jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów.

 

Twórczość Zdzisława Beksińskiego w wyjątkowej oprawie

Odkryj pierwszą z serii pięciu monet z reprodukcjami prac jednego z najciekawszych i najbardziej intrygujących współczesnych artystów. „Postać” Zdzisława Beksińskiego została upamiętniona w czystym srebrze. Zastosowanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań przy produkcji monet kolekcjonerskich z serii Zdzisław Beksiński, umożliwiło wierne odtworzenie wizji twórcy, określanego mianem ikony światowego surrealizmu, w niespotykany dotąd sposób.

 

Współpraca w hołdzie dla światowej klasy artysty

We współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku, które jest jedynym posiadaczem praw autorskich i gospodarzem galerii imienia Zdzisława Beksińskiego, powstanie seria pięciu monet. Pierwsze trzy zostaną zaprezentowane w tym roku, dwie następne w kolejnym. W serii, obok pierwszej monety Zdzisław Beksińskiego prezentującej „Postać”, pojawią się również: „Tramwaj”, „Hamlet”, „Katedra” i „Baletnica. Nakład każdego z małych dzieł sztuki z reprodukcjami prac będzie limitowany – każdy temat to jedynie 700 sztuk niepowtarzalnych monet kolekcjonerskich z dziełami Zdzisława Beksińskiego.

Emitent: Republika Kamerunu
Metal: Ag 999
Wymiary: 40,00 x 40,00 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy, mikrodruk
Masa: 31,10 g
Nominał: 1000 franków CFA
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2024
Nakład: 700 szt.

Opis

  • Jedna uncja czystego srebra
  • Ekskluzywna licencjonowana seria
  • Kolekcja wybita we współpracy z Galerią Beksińskiego w Sanoku

Zapraszamy Cię do świata sztuki Zdzisława Beksińskiego za pośrednictwem naszej serii monet z reprodukcjami jego dzieł. To wrota do uniwersum polskiego mistrza, gdzie surrealizm spotyka się z mrokiem i tajemnicą. Każda moneta stanowi niezbędny element Twojej kolekcji. Dzięki nim możesz stać się posiadaczem niebanalnej sztuki w najlepszym wydaniu, a także kultywować dziedzictwo jednego z najważniejszych polskich artystów XX wieku. Odkryj Beksińskiego na nowo i stań się częścią jego niezwykłego świata.

 

Intrygująca postać Zdzisława Beksińskiego

Zdzisław Beksiński (1929-2005) był jednym z najbardziej niezwykłych polskich artystów. Choć zasłynął przede wszystkim z abstrakcyjnych, mrocznych i niepokojących obrazów, był również fotografikiem, architektem, rzeźbiarzem oraz malarzem. Urodził się w Sanoku, a w jego domu rodzinnym mieszkało aż 5 pokoleń Beksińskich. Sam Zdzisław Beksiński również był silnie związany z Sanokiem. Choć na studia przeniósł się do Krakowa, na Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, po ukończeniu studiów (w 1952 r.) powrócił do Sanoka, gdzie pozostał aż do 1977 r.

 

Kilka tysięcy nienazwanych dzieł Zdzisława Beksińskiego

Zdzisław Beksiński zajmował się twórczością malarską od 1964 r., choć już wcześniej spod jego dłoni wyszły pierwsze rysunki: niezwykłe, pełne grozy i zbyt bezpruderyjne dla Polski Ludowej. Beksiński nie nadawał swoim dziełom tytułów, by każdy widz miał możliwość ich całkowicie dowolnej interpretacji. Każda rzeźba, obraz i fotografia są więc dziełem Untitled, choć najsłynniejszym nadaje się nieformalne, umowne nazwy – jak np. słynnej „Postaci”. A całą swoją niezwykłą twórczość, kilka tysięcy obrazów, rzeźb, reliefów, rysunków, fotografii i grafik, przekazał w spadku Sanockiemu Muzeum Historycznemu.

Awers

Rewers