Rok Małpy, 1 dolar

Seria: Kalendarz Chiński

 265,00

Ostatnie sztuki!
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

Małpa, dziewiąte zwierzę patronujące chińskiemu zodiakowi, to znak pomysłowych wynalazców i przedsiębiorczych liderów.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Wymiary: 38,61
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy
Masa: 17,50 g
Nominał: 1 dolar nowozelandzki
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2016-01-12
Nakład: 1016 szt.

Opis

Według kalendarza chińskiego Rok Małpy rozpoczyna się 8 lutego 2016 roku i dobiega końca 27 stycznia roku następnego. Małpa, dziewiąte zwierzę patronujące chińskiemu zodiakowi, to znak pomysłowych wynalazców i przedsiębiorczych liderów. Nie dziwi więc fakt, że osoby urodzone pod tym znakiem nie stronią od wyzwań i lubią rywalizację. Są też bystre, elastyczne i uwielbiają towarzystwo, dlatego też łatwo osiągają swoje cele i nawiązują nowe przyjaźnie. Wśród osób urodzonych w Roku Małpy jest wiele sławnych osób, m.in. Elizabeth Taylor, Tom Hanks i Leonardo da Vinci.

Nasza srebrna moneta to doskonały pomysł na prezent dla osób urodzonych w Roku Małpy. Ale nie tylko dla nich! W Państwie Środka znak kojarzony jest z zamożnością i renomą. Cyfra siedem symbolizuje doskonałość, szczęście i harmonię, natomiast kolor złoty kojarzony jest z dobrobytem i bogactwem. Siedem złotych palm zdobiących tę monetę przyniesie jej właścicielowi pomyślność, trwającą przez cały Rok Małpy. Warto podarować ją bliskiej osobie!

  • wspaniały pomysł na prezent!
  • moneta na szczęście
  • srebro najwyższej próby
  • zdobienie najwyższej jakości drukiem cyfrowym

 

Awers

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – znak menniczy: m/w i próba srebra: Ag 999. Wzdłuż otoku – napisy oddzielone dekoracyjnymi perełkami: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał), 2016 (rok emisji).

Rewers

W centralnej części monety – wizerunek uroczej małpki wykonany w reliefie. W górnej części otoku na wydzielonej powierzchni – napis: YEAR OF THE MONKEY 2016 (nazwa monety w języku angielskim i rok emisji). W dolnej części otoku – elementy dekoracyjne: siedem złocistych palm wykonanych w technologii druku cyfrowego. Powyżej – roślinne elementy dekoracyjne oraz chiński znak 猴, oznaczający Rok Małpy.