Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na sztabki złota Mennicy Polskiej o łącznej masie od 50 g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.

W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Rybak, złota replika monety, 5 zł

Rybak, złota replika monety, 5 zł

PRODUKT ARCHIWALNY

Cały nakład monety został wyprzedany.

 • Producent:
  Mennica Polska
 • Metal:
  Au 900
 • Stempel:
  lustrzany
 • Wymiary:
  21,00 mm
 • Masa:
  8,00 g
 • Rok emisji:
  2010

Wyjątkowa złota replika najbardziej charakterystycznej powojennej monety obiegowej – 5 zł „Rybak” z 1958r.

W latach 50-tych, 60-tych i 70-tych jej wizerunek był powszechnie znany wszystkim. Dziś jest bardzo poszukiwana przez kolekcjonerów. Do jej wybicia użyto oryginalnych narzędzi z 1958 roku. Każda replika zapakowana jest w eleganckie drewniane etui z indywidualną numeracją na certyfikacie.

czytaj więcej zwiń

Rewers

Rybak, złota replika monety, 5 zł

Stylizowany wizerunek rybaka trzymającego sieć. Z prawej strony nominał 5 zł. Poniżej napis: REPLIKA. Z lewej strony próba Au 900.

Awers

Rybak, złota replika monety, 5 zł

Wizerunek godła państwowego z czasów PRL (orzeł bez korony). W otoku napis POLSKA RZECZPOSPOLITA LUDOWA. U dołu data 1958.