Ryby, 20 rubli (oksyda), Seria: Znaki zodiaku

Seria: Znaki Zodiaku

 220,00

Produkt niedostępny
POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Twój adres e-mail został dodany do listy oczekujących

!
To nie jest poprawny adres e-mail
!
Musisz zaakceptować regulamin
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

Niezwykła moneta, w technologii oksydowania utrzymana jest we wschodniej stylistyce. Tak jak wszystkie monety z tej serii moneta ta zawiera kolorowe cyrkonie.

Emitent: Narodowy Bank Republiki Białoruś
Metal: Ag 925
Wymiary: 38,61 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: antique finish
Masa: 28,28 g
Nominał: 20 rubli
Stempel: zwykły
Rok emisji: 2009-02-11
Nakład: do 25 000 szt.

Opis

Srebrna moneta kolekcjonerska wyemitowana przez Narodowy Bank Republiki Białoruś z serii „Znaki Zodiaku” przedstawia wizerunek Ryb.

Niezwykła moneta, w technologii oksydowania utrzymana jest we wschodniej stylistyce. Tak jak wszystkie monety z tej serii moneta ta zawiera kolorowe cyrkonie.

Ryby – posiadają dwie opiekuńcze planety, do których należą Naptun- planeta iluzji, intuicji oraz Jowisz – planeta ekspansji i idealizmu. Osoby spod znaku Ryb cechuje kreatywność, wrażliwość, łagodność i wyrozumiałość. W związkach są delikatne, oddane i opiekuńcze co sprawia, że są świetnymi partnerami. Często w ich życiu pojawia się chaos. Mają tendencje do krytycyzmu, zmienności nastrojów jak i do izolowania się. Będąc pod silnym wpływem Neptuna uciekają w iluzje i różnego rodzaju uzależnienia.

Awers

W centralnej części wizerunek Słońca i Księżyca. Poniżej graficzny symbol Ryb oraz nazwa znaku w języku łacińskim i rosyjskim. Dokoła Słońca i Księżyca 12 graficznych symboli ilustrujących każdy znak zodiaku. Ponad symbolami nazwa emitenta serii - Республика Беларусь (Republika Białoruś), herb Białorusi, rok emisji, próba srebra (Ag 925) oraz nominał monety (20 Rubli).

Rewers

W centralnej części monety wizerunek Ryb przedstawiony w otoczeniu okrągłego, geometrycznego indywidualnego dla tej monety ornamentu, sprawiającego wrażenie trójwymiarowości.