Skarabeusz diamentowy, 100 dolarów

 19 500,00

Ostatnie sztuki!

Diamenty i skarabeusze to odwieczne symbole daru Nilu. Ten, kto jest w ich posiadaniu, od zawsze budzi skojarzenia z władzą, bogactwem i powodzeniem.

Emitent: Niue
Metal: Au 999,9
Wymiary: 40,00 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: matowienie laserowe, mikrodruk, diamentowe wstawki
Masa: 46,65 g
Nominał: 100 dolarów Niue
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2022-08-01
Nakład: 100

Opis

Skarb Starożytnego Egiptu

Diamenty i skarabeusze to odwieczne symbole daru Nilu. Ten, kto jest w ich posiadaniu, od zawsze budzi skojarzenia z władzą, bogactwem i powodzeniem. Złota moneta to nie tylko antyczny talizman szczęścia, ale i wyznacznik szyku oraz elegancji. Drogocenne połączenie żółtego kruszcu oraz diamentów najwyższej jakości sprawdzi się jako doskonały prezent, element kolekcji oraz inwestycja!

  • Złoto najwyższej próby zdobione diamentami
  • Limitowany nakład – jedyne 100 sztuk!
  • Prezent, który nie straci na swojej wartości
  • Ekskluzywna stylistyka pełna przepychu

Awers

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – znak menniczy: m/w i próba złota: Au 999,9. Na całym obwodzie tłoczone zdobienie oraz napisy ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 100 DOLLARS (nominał), 2022 (rok emisji).

Rewers

W centralnej części monety – wizerunek skarabeusza o rozpostartych skrzydłach (relief). Po lewej i prawej stronie dwumilimetrowy diament. W tle za skarabeuszem powierzchnia lustrzana z ornamentem (matowienie laserowe, mikrodruk). Ponad postacią skarabeusza piramida oraz wstawki z diamentu.