Skarabeusz Kryształowy, 1 dolar Niue

 330,00

Produkt niedostępny

W starożytnym Egipcie skarabeusze były uosobieniem boskości i symbolem ponownego odrodzenia. Ich wizerunki w połączeniu z drogocennymi kamieniami stają się amuletem przynoszącym szczęście oraz stabilność.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Wymiary: 38,61 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: rutenowanie, druk cyfrowy, wstawka z opalu
Masa: 17,50 g
Nominał: 1 dolar nowozelandzki
Rok emisji: 2022-04-08
Nakład: 600 szt.

Opis

Szczęśliwy amulet na Twojej dłoni

W starożytnym Egipcie skarabeusze były uosobieniem boskości i symbolem ponownego odrodzenia. Ich wizerunki w połączeniu z drogocennymi kamieniami stają się amuletem przynoszącym szczęście oraz stabilność. Kunsztownie zdobiona moneta „Skarabeusz Kryształowy” to wyjątkowy okaz kolekcjonerski, który emanuje pozytywną energią zaklętą w czystym srebrze!

  • Srebro najwyższej próby
  • Elegancka wstawka z opalu
  • Unikalny projekt o bogatej symbolice
  • Amulet na szczęście

Awers

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – znak menniczy: m/w i próba srebra: Ag 999. Na całym obwodzie tłoczone zdobienie oraz napisy ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał), 2022 (rok emisji).

Rewers

W centralnej części monety – wizerunek skarabeusza o rozpostartych skrzydłach (relief, druk cyfrowy) na lustrzanej powierzchni. Ponad wizerunkiem – wstawka z opalu. Powyżej – stylizowane zdobienia w kształcie kwiatów (relief, druk cyfrowy).