Słońce i Księżyc, 500 CFA

 289,00

Produkt niedostępny

Moneta ma zaklętą w sobie moc życia, wytrwałości i wrażliwości. Silna symbolika słońca i księżyca znana jest od wieków i przynosi szczęście każdemu posiadaczowi tych amuletów.

Emitent: Republika Kamerunu
Metal: Ag 999
Wymiary: 32,00 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy, mikrodruk
Masa: 10 g
Nominał: 500 CFA
Stempel: lustzany
Rok emisji: 2022-04-14
Nakład: 500

Opis

Wyraź swoją osobowość unikalną biżuterią

Elegancka stylistyka zestawiona z precyzją menniczego rzemiosła to przepis na sukces. „Słońce i Księżyc” to nowoczesne wzornictwo wykraczające poza tradycyjne schematy i trendy. Moneta ma zaklętą w sobie moc życia, wytrwałości i wrażliwości. Silna symbolika słońca i księżyca znana jest od wieków i przynosi szczęście każdemu posiadaczowi tych amuletów. Elegancki wisiorek doda odwagi i sprawi, że każdy dzień będzie pełen mistycznej energii.

  • Ponadczasowa stylistyka
  • Najmodniejsze połączenie kolorystyczne
  • Biżuteria, która zadaje szyku
  • Wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby

Awers

W centralnej części monety, na lustrzanej powierzchni – ozdobny wzór ilustrujący trajektorie planet w układzie słonecznym, symbole ośmiu planet, symbol słońca, symbol księżyca, krzyż celtycki (relief, druk cyfrowy). Napisy: Ag 999 (próba srebra), 500 FRANCS CFA (nominał), 2022 (rok emisji), m/w (znak menniczy). W górnej części monety – napis: REPUBLIQUE DU CAMEROUN (emitent).

Rewers

W centralnej części monety wizerunek słońca i księżyca (relief, druk cyfrowy). W tle powierzchnia lustrzana oraz gwiazdy (relief). Wzdłuż otoku – okręgi z wydzielonymi wizerunkami faz księżyca (relief, mikrodruk).