Słonik, 1 dolar, Seria: Symbole szczęścia

Seria: Symbole Szczęścia

 209,00

Produkt niedostępny
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

Od wieków uważa się, że słoń przynosi swojemu właścicielowi zdrowie, mądrość i siłę. Uwieczniony na monecie mały słonik już dziś może stać się Twoim magicznym talizmanem.

Emitent: Niue
Metal: Ag 999
Wymiary: 32,00 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: druk cyfrowy, filigranowy srebrny element platerowany 24-karatowym złotem
Masa: 14,14 g
Nominał: 1 dolar nowozelandzki
Stempel: lustrzany
Rok emisji: 2014-11-19
Nakład: do 3333 szt.

Opis

Mennica Polska przedstawia monetę „Słonik” z serii dziewięciu symboli szczęścia.

Od wieków uważa się, że słoń przynosi swojemu właścicielowi zdrowie, mądrość i siłę. Uwieczniony na monecie mały słonik już dziś może stać się Twoim magicznym talizmanem.

  • Niezapomniany prezent – talizman
  • Wykonana ze srebra wysokiej próby
  • Innowacyjne zdobienia
  • Certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej

Moneta „Słonik” to połączenie innowacji i nowoczesnego designu. Wielobarwne wizerunki na monecie wykonano w technologii druku cyfrowego. Dodatkowo moneta została udekorowana przezroczystą kapsułą, zawierającą srebrny element w kształcie słonika pokryty 24-karatowym złotem. Podaruj swoim bliskim tę niezwykłą monetę i pozwól, aby te małe i większe szczęścia wypełniły ich życie po brzegi.

Awers

Z prawej strony, w górnej części monety – przezroczysta kapsuła zawierająca srebrnego słonika, platerowanego 24-karatowym złotem. Z lewej strony – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – trzy słonie z podniesioną trąbą na powierzchni lustrzanej. W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna. Wzdłuż otoku – napisy: NIUE ISLAND (emitent), ELIZABETH II (Elżbieta II), 1 DOLLAR (nominał – 1 dolar), 2014 (rok emisji) i znak menniczy – m/w.

Rewers

Z lewej strony, w górnej części monety – przezroczysta kapsuła zawierająca srebrnego słonika, platerowanego 24-karatowym złotem. Z prawej strony – wizerunek rozłożystego drzewa z liśćmi, zdobionymi w technologii druku cyfrowego. Pod drzewem – dwa słonie z uniesioną trąbą. W tle – stylizowana powierzchnia dekoracyjna. Wzdłuż otoku w dolnej części monety– napis: GOOD LUCK (Powodzenia).