Stanisław Lem, Mistrz fantastyki, 10 euro

 1 499,00

Ostatnie sztuki!
Dodaj do ulubionych
Porównaj
Powiadom mnie o produktach z tej samej serii
!
Musisz zaakceptować regulamin

Pierwsze na świecie monety z serii  Stanisław Lem, mistrz fantastyki.

Emitent: Malta
Metal: Ag 999
Wymiary: 45,00 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: Selektywne Wybłyszczenia, Selektywne Złocenie, Metaliczny druk UV
Masa: 62,20 g
Nominał: 10 euro
Stempel: Zwykły
Rok emisji: 2022
Nakład: 800 szt.

Opis

Pierwsze na świecie monety z serii Stanisław Lem – Mistrz Fantastyki. Połączenie wartościowego kruszcu i światowego fenomenu science-fiction to przepis na udaną inwestycję.

Moneta została wybita z 2 uncji czystego srebra w ograniczonym nakładzie, wynoszącym jedynie 800 sztuk na cały świat! Czynnik ten sprawia, że jest to doskonała moneta kolekcjonerska. Na rewersie monety widnieje profil Stanisława Lema według fotografii z lat 60., kiedy święcił największe tryumfy i gdy powstały jego najważniejsze powieści i zbiory opowiadań. Na pierwszym planie można zauważyć model rakiety, który znajdował się w jego gabinecie. Stanisław Lem był futurologiem, dlatego monetę poddano uszlachetnieniu wyjątkowymi, nowoczesnymi technikami: tło rewersu zdobi metaliczny kolorowy nadruk, z kolei rakietę selektywnie pokryto złotem. Co więcej – moneta świeci w ciemności! Wybrane elementy wizerunku pokryto drukiem fluorescencyjnym. Na awersie widnieje fragment postaci z rysunku Daniela Mroza z 1972 roku do „Cyberiady” Stanisława Lema.

Awers

Na awersie widnieje fragment postaci z rysunku Daniela Mroza z 1972 roku do „Cyberiady” Stanisława Lema.

Rewers

Na rewersie monety widnieje profil Stanisława Lema według fotografii z lat 60., kiedy święcił największe tryumfy i gdy powstały jego najważniejsze powieści i zbiory opowiadań. Na pierwszym planie można zauważyć model rakiety, który znajdował się w jego gabinecie. Stanisław Lem był futurologiem, dlatego monetę poddano uszlachetnieniu wyjątkowymi, nowoczesnymi technikami: tło rewersu zdobi metaliczny kolorowy nadruk, z kolei rakietę selektywnie pokryto złotem. Co więcej - moneta świeci w ciemności! Wybrane elementy wizerunku pokryto drukiem fluorescencyjnym.