Szanowny Kliencie,

Informujemy, że celem dostosowania regulaminu naszego sklepu do zaistniałych zmian organizacyjnych, dla zachowania jego pełnej zgodności z aktualnym stanem prawnym oraz celem uzyskania jego większej czytelności, zaktualizowaliśmy jego postanowienia. Zmiany dotyczą w szczególności postanowień dotyczących konta w naszym sklepie internetowym (§ 3 ust. 11-14) i polegają na opisaniu procedury rezygnacji z tego konta. Inne zmiany wprowadzone w regulaminie mają charakter porządkowy – służą uzyskaniu większej przejrzystości jego postanowień i nie pogarszają Twojej sytuacji prawnej jako użytkownika naszego sklepu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem 3 września 2020 r. Jeżeli nie zgadzasz się na zmiany, możesz zrezygnować z konta w naszym sklepie zgłaszając sprzeciw na adres e-mail: info_newsletter@mennica.com.pl.
Zapoznaj się regulaminem w jego nowej wersji.

Szanowni Klienci,
uprzejmie prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnej.
W przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu dostępną na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni.
Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu.
W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości e-mail prosimy o kontakt pod numerem: 885 252 528.

Świętowit, 2 dolary, Seria: Bogowie dawnych Słowian

Świętowit, 2 dolary, Seria: Bogowie dawnych Słowian

Cena produktu:
790,00 zł

Dostępność:W magazynie

Specyfikacja

 • Emitent:
  Niue
 • Producent:
  Mennica Polska
 • Nominał:
  2 dolary
 • Metal:
  Ag 999
 • Stempel:
  zwykły
 • Masa:
  62,20 g
 • Nakład:
  500 szt.
 • Rok emisji:
  2019

Opis

Świętowit to potężny słowiański bóg, opiekun wojny i patron obfitych plonów - wszechwiedzący Pan o czterech twarzach. Jego atrybuty to róg i miecz, którymi siał postrach wsród wrogów przemierzając świat na swym białym rumaku. Niezwykły projekt monety inspirowanej jego kultem wiernie oddaje wszelkie słowiańskie symbole potęgi i pomyślności. Poczuj siłę zaklętą w tej unikalnej srebrnej monecie!

Potęga boga o czterech twarzach!

 • Wstawka z dębu - świętego dla Słowian drzewa
 • Amulet, który przyniesie powodzenie i dobrobyt
 • Znakomity prezent dla każdego miłośnika słowiańskiej mitologii
 • Wykończenie antique finish tworzące wrażenie rzeźby w drewnie

Awers

Świętowit, 2 dolary, Seria: Bogowie dawnych Słowian

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – napisy: 2 DOLLARS (nominał), ELIZABETH II, NIUE (emitent), 2019 (rok emisji). W tle – ozdobne motywy roślinne i wizerunki zwierząt.

Rewers

Świętowit, 2 dolary, Seria: Bogowie dawnych Słowian

W centralnej części monety – wizerunek Świętowida, boga o czterech twarzach trzymającego róg i miecz. Po lewej stronie wizerunki wyznawców bóstwa, po prawej stronie – wizerunek jeźdzca na koniu. Poniżej – drewniana wstawka. Powyżej – napis: Svetovid (nazwa monety).