Żaba, 500 CFA, Seria: Nocni łowcy

 299,00

Ostatnie sztuki!

Żaby od wieków pojawiają się w różnych kulturach jako unikalne symbole odgrywające ważną rolę w mitach, folklorze i baśniach. W wielu starożytnych kulturach, w tym w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie, często kojarzy się je z płodnością i obfitością.

Emitent: Republika Kamerunu
Metal: Ag 999
Wymiary: 38,61 mm
Producent: Mennica Polska
Zdobienie: selektywne złocenie, druk cyfrowy, rutenowanie
Masa: 17,50 g
Nominał: 500 franków CFA
Rok emisji: 2022-09-09
Nakład: 255

Opis

ŻABA – SYMBOL POWODZENIA I SUKCESU

  • Srebro najwyższej próby
  • Platerowanie 24-karatowym złotem
  • Wspaniały prezent dla wielbicieli przyrody

Niezależnie od tego czy mieszkamy na wsi, czy w ruchliwym mieście, dzika przyroda otacza nas z każdej strony. Jeśli będziemy mieć oczy i uszy szeroko otwarte, znajdziemy mnóstwo zwierząt, które budzą się ze snu, kiedy my po całym dniu kładziemy się spać. Noc daje, tym doskonale przystosowanym istotom, możliwość wędrówek w poszukiwaniu jedzenia i polowania, będąc praktycznie niezauważonym.

Żaby od wieków pojawiają się w różnych kulturach jako unikalne symbole odgrywające ważną rolę w mitach, folklorze i baśniach. W wielu starożytnych kulturach, w tym w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie, często kojarzy się je z płodnością i obfitością. Są również postrzegane jako zwierzęta łączące ze sobą dwa żywioły, wodę i ziemię, ponieważ żaby spędzają większość czasu przemieszczając się między tymi dwoma siedliskami.

Awers

Rewers