Szanowni Klienci,
prosimy o e-mailowe składanie zamówień na wyprzedane produkty inwestycyjne o łącznej masie od 50g. W celu złożenia zamówienia prosimy zapoznać się ze szczegółami na stronie informacyjnejW przypadku zakupu sztabek złota o gramaturze od 250g, prosimy o zapoznanie się z procedurą zakupu na stronie wyceny indywidualnej. Termin realizacji zamówień wynosi do 12 tygodni. Zamówienia o mniejszej masie mogą Państwo składać w naszym sklepie internetowym - sztabki zostaną udostępnione do sprzedaży zaraz po wyprodukowaniu. W przypadku problemów z przesłaniem wiadomości prosimy o kontakt pod nr.: 885 252 528.

Złota moneta dwudziestodolarowa Liberty Head, różne roczniki

Złota moneta dwudziestodolarowa Liberty Head, różne roczniki

Cena produktu:
7 735,00 zł

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem tego produktu prosimy o kontakt z pracownikiem Mennicy Polskiej.

Specyfikacja

 • Emitent:
  U.S. Mint
 • Nominał:
  20 dolarów
 • Metal:
  Au 900 / 999,9
 • Wymiary:
  34,00 mm
 • Masa:
  33.43 g, masa złota: 30,09 g

Opis

Amerykańska 20-dolarówka to złota moneta inwestycyjna, która przez lata nabrała również wartości kolekcjonerskiej. "Liberty Head" to rozpoznawalna na całym świecie złota moneta, której bicie rozpoczęto w połowie XIX wieku. Popyt na monetę determinuje jej płynność i możliwość łatwego odsprzedania. Dziesięcioprocentowa domieszka miedzi zwiększa odporność monety na uszkodzenia mechaniczne.

Informacja dla kupującego:

Monety pochodzą z rynku wtórnego. Na każdej z nich widnieją rysy i zmatowienia wynikające z wieku monet. Zdjęcia mają charakter poglądowy. Rok emisji na monecie może różnić się od zaprezentowanego na zdjęciu. Do kupującego wysyłany jest egzemplarz z rokiem emisji, który aktualnie znajduje się na stanach magazynowych.

Awers

Złota moneta dwudziestodolarowa Liberty Head, różne roczniki

W centrum rewersu widnieje orzeł trzymający gałązkę oliwną i strzały, nad nim napis: IN GOD WE TRUST. Dookoła monety: UNITED STATES OF AMERICA, TWENTY DOLLARS.

Rewers

Złota moneta dwudziestodolarowa Liberty Head, różne roczniki

W centralnej części rewersu znajduje się twarzy Liberty, na górze widzimy napis LIBERTY umieszczony na opasce oraz 13 gwiazdek okalających symbol Ameryki.

gwarantujemy natychmiastową dostawę sztabek

gwarantujemy odkupienie złota w bardzo dobrej cenie

promocja ważna jedynie w sklepie internetowym Mennicy Polskiej do odwołania lub wyczerpania zapasów produktów objętych promocją

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również: