Kazimierz Pułaski – Dukat 1 oz

 9 800,00

Mała ilość w magazynie

Zainwestuj w kluczową postać w polskiej i amerykańskiej historii. Przedstawiamy złoty dukat z wizerunkiem generała Kazimierza Pułaskiego – szanowanego patrioty ważnego dla rewolucji amerykańskiej i polskiej niepodległości.

 

Jest to hołd i symbol dla człowieka, który walczył o wolność dwóch narodów. Przypisuje mu się uratowanie życia George’a Washingtona w bitwie pod Brandywine w 1777 roku. Z kolei w 1779 roku poświęcił swoje w bitwie pod Savannah.

 

To coś więcej niż inwestycja – to namacalny kawałek historii. Dzięki 255-letniemu dziedzictwu gwarantujemy najwyższą jakość i autentyczność. Zainwestuj i uhonoruj pamięć bohatera – zamów dukat z Pułaskim.

Producent: Mennica Polska
Metal: Au 999,9
Wymiary: 38,61 mm
Opakowanie: Kapsel
Masa: 31,10 g (1 uncja)

Opis

Mennica Polska emituje Pułaskiego w czterech nominałach: 10 dukatów, 5 dukatów, 2,5 dukata i 1 dukat odpowiadających najczęściej spotykanym na rynku masom monet bulionowych: 1 oz, ½ oz, ¼ oz i 1⁄₁₀ oz. Na rewersie znajduje się wizerunek generała Pułaskiego, z kolei awers przedstawia królewski monogram Stanislaus Augustus – Rex, a także masę oraz próbę złota (Au 999,9).

powiązane produkty

Poznaj ofertę produktów produkcji Mennicy Polskiej oraz światowych dostawców

klienci też wybrali