Złota moneta 5 rubli rosyjskich, różne roczniki

 1 750,00

Produkt niedostępny
POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Twój adres e-mail został dodany do listy oczekujących

!
To nie jest poprawny adres e-mail
!
Musisz zaakceptować regulamin
Wymiary: 18,00 mm
Producent: x
Nominał: 5 rubli

Opis

Rosyjska pięciorublowa złota moneta Mikołaja II to jedna z najbardziej popularnych rosyjskich złotych monet inwestycyjnych i kolekcjonerskich. Bita na przełomie XIX i XX wieku w milionach egzemplarzy, dzisiaj jest rzadkim okazem cenionym przez numizmatyków oraz inwestorów. Popyt na monetę determinuje jej płynność i możliwość łatwego odsprzedania.

Informacja dla kupującego:
Monety pochodzą z rynku wtórnego. Na każdej z nich widnieją rysy i zmatowienia wynikające z wieku monet. Zdjęcia mają charakter poglądowy. Rok emisji na monecie może różnić się od zaprezentowanego na zdjęciu. Do kupującego wysyłany jest egzemplarz z rokiem emisji, który aktualnie znajduje się na stanach magazynowych.

Awers

W centrum awersu widnieje wizerunek (popiersie) Wielkiego Księcia Finlandii i Króla Polski Mikołaja II, po otoku napis w cyrylicy НИКОЛАЙ II ИМПЕРАТОРЪ И САМОДЕРЖЕЦЬ ВСЕРОСС”, czyli „Car Mikołaj II Imperator i Samodzierżawca Wszechrusi”.

Rewers

W centralnej części rewersu znajduje się godło Imperium Rosyjskiego, którym jest dwugłowy orzeł trzymający w szponach jabłko i berło. Pod godłem widnieje nominał monety oraz rok emisji.

powiązane produkty

Poznaj ofertę produktów produkcji Mennicy Polskiej oraz światowych dostawców

klienci też wybrali